הסעות אוטובוסים לבתי ספר דורשות הקפדה יתרה על כללי הבטיחות. בניגוד לשירותי הסעות הניתנים עבור אוכלוסייה בוגרת של עובדים או תיירים, תלמידים לא תמיד מבינים לעומק את החשיבות של זהירות בדרכים. מעבר לכך, בגיבוש כללי הבטיחות בהסעות אוטובוסים לבתי ספר מעורבים מספר גורמים:

1. ההורים – התפקיד של ההורים הוא להסביר לילדים את כללי הבטיחות הבסיסיים של זהירות בדרכים. עליהם להראות לילדים איך ומתי לעלות לאוטובוסים, היכן לחכות, ובמידת הצורך גם כיצד לעבור את הכביש. ההורים חייבים לתת דוגמא אישית ברמה גבוהה, ולהקנות לילדים הרגלי נסיעה נכונים באוטובוסים.


2. מורים – נציגי בתי הספר מעורבים גם הם בתיאום הסעות אוטובוסים. עליהם לבדוק את תחנות האיסוף, ואת הקרבה שלהם אל הכביש. נציגי בית הספר צריכים לתאם מול ההורים את זמני ההסעות, לוודא כי הילדים לא ממתינים זמן רב, ולהקצות עבורם אחראי השומר על הארגון והסדר. יש בתי ספר אשר בהם המורים מלווים את התלמידים גם בתוך ההסעות, לעומת תיכונים ונערים שנוסעים לבדם. חשוב להתאים בין גיל הילדים לבין אופי שירות ההסעות, ולהקפיד על הבטיחות כבר מהיום הראשון של שנת הלימודים.

3. חברת ההסעות – אי אפשר לשמור על כללי הבטיחות בהסעות אוטובוסים לבתי ספר, מבלי לערב את חברת ההסעות. זהו הגורם החשוב ביותר בשמירה על ביטחון הילדים, ולכן כדאי לבחור אותו היטב. יש לקבלהמלצות על חברת הסעות מנוסה, השומרת על כללי הבטיחות, ומעסיקה נהגים מיומנים. חברת הסעות אחראית על הילדים מהרגע בו הם עולים לאוטובוס, ועד תום הפיזור היומי.

כיצד בוחרים חברת הסעות?

על מנת לבחור את חברת ההסעות המתאימה יש לתאם פגישת ייעוץ עם נציגיה. במהלך הפגישה כדאי להעלות לדיון נקודות כגון המלצות, לקוחות קודמים, ותק, רישיונות, הסמכה וכדומה. ככל שמקדימים לתאם את הפרטים הללו, כך קל יותר לשמור על בטיחות התלמידים בעתיד.

חברת ההסעות פועלת באישור משרד התחבורה, ומחויבת לשמירה מחמירה על נושא הבטיחות. אנו בחברה מכירים היטב את הצרכים של תלמידים ובתי ספר. צרו קשר עם אחד מנציגנו ותוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת על שירותי הסעות בטוחים.

איך מכינים את הרכבים עבור התלמידים?

כאשר חברה מציעה שירותי הסעות אוטובוסים לבתי ספר היא נערכת מראש באמצעות מספר כלים. ראשית, החברה מגייסת קציני בטיחות בתעבורה, אשר בודקים את צי הרכבים מבחינה טכנית. קציני הבטיחות הללו עוברים הסמכות מיוחדות, משתתפים בהשתלמויות, וחותמים על טפסים המצביעים על תקינות הרכבים.

שנית, החברה מבצעת תחזוקה וניקיון של כלי הרכב על מנת לשפר את חוויות הנסיעה. תלמידים בבתי ספר זקוקים לתנאים נוחים ככל האפשר, הכוללים מושבים מרופדים, מרווח בין כסאות, מקום לציוד האישי, חגורות בטיחות ועוד. רק בהינתן הכלים הללו יכולה חברת הסעות להציע שירות בטיחותי עבור בתי ספר וילדים בכל הגילאים.