רכבים הם הפקטור המרכזי והחשוב ביותר בבחירת שירותי הסעות. ללא רכבים מתאימים לא ניתן לבצע הסעות, ולהציע שירותים עבור קהל היעד. מעבר לכך, הרכבים קובעים את מידת הבטיחות, את התנאים ואת הנוחות בנסיעה. חברת הסעות המקפידה על צי רכבים מגוון יכולה לשפר בצורה משמעותית את השירות ללקוח. לעומת זאת, חברה המסתפקת באוטובוסים ישנים או מיניבוסים קטנים פוגעת לעצמה במוניטין ובעיקר יוצרת עוגמת נפש.


נוחות בהסעות

שירותי הסעות נמדדים על פי צי הרכבים של החברה. בכל רכב אמורים להיות תנאים אופטימאליים הבאים לידי ביטוי בין היתר בסטנדרטים הבאים:

א. ריפוד – על רכבי החברה המציעה שירותי הסעות להקפיד על ריפוד נקי, עבה ונוח. בסופו של דבר, הנוסעים יושבים על הריפוד לאורך שעות רבות. ריפוד בלוי או קרוע פוגע בחוויית הנסיעה, ולא מתאים עבור הסעות לטווחים קצרים וארוכים.

ב. אבזור – צי רכבים של חברת הסעות חייב לכלול מערכות מיזוג אוויר מתקדמות, נגני CD או DVD וכמובן שירותי אינטרנט אלחוטי. בעוד בעבר אבזור מן הסוג הזה היה קיים רק בלימוזינות או ברכבי פאר, הרי שכיום מדובר על דרישה אלמנטרית לחלוטין. האבזור מקל גם על הנהגים, ולכן מצמצם את הסיכוי לתאונות. אוטובוס המאובזר ברמה גבוהה מצביע על איכפתיות מצד החברה, ועל גיוס משאבים למען הלקוחות.

ג. בטיחות – חברת הסעות אמורה להעסיק קצין בטיחות המתמקד בצי הרכבים, באחזקה שלהם, ובאופן בו הם עוברים את הטיפולים השוטפים. קצין הבטיחות נדרש לבצע בדיקות תקינות שוטפות, ולבדוק בכל רגע נתון האם האוטובוסים אשר נמצאים בפעילות אכן עונים על דרישות הבטיחות.

מעבר לכך, קצין בטיחות פועל מול גורמים רשמיים כמו המשטרה, העירייה המקומית, נציגי תיירות ובתי ספר ועוד. צי רכבים לא בטוחים אינו ראוי לעלות על כבישי הארץ, וחברת הסעות מחויבת להקפיד על הכללים הללו.

 

איך ניתן לשפר את צי הרכבים של חברה המספקת שירותי הסעות?

כיום ניתן לשפר את צי הרכבים של חברת הסעות באמצעות אימוץ של כללים קבועים. ראשית, יש לנהל את צי הרכבים באמצעות תוכנה ממוחשבת ומתקדמת. תוכנה זו מאפשרת מעקב בזמן אמת אחר כל נהג ורכב, משפרת את העמידה בלוח הזמנים שנקבע מראש, ומבטיחה זמינות מלאה של 24 שעות. שנית, כדאי לגייס מלכתחילה נהגים מקצועיים וותיקים אשר יודעים כיצד להפעיל את צי הרכבים. בסופו של דבר, גם צי הרכבים המפואר ביותר תלוי ביכולת של הנהג, בערנות שלו, ובתודעת השירות כלפי הלקוחות.

אנחנו בחברה מתמחים בהקצאת צי רכבים אופטימלי עבור שירותי הסעות שונים. יש לנו את הניסיון, הוותק והכלים המתאימים לביצוע הסעות בכל רחבי הארץ. צרו קשר עם אחד מנציגנו, ותוכלו לראות מקרוב את ההבדל בין חברת הסעות מקצועית לבין כל היתר.